عالم همه در طواف عشق است و دایره دار این طواف  حسین (ع) است. سید اهل قلم شهید اوینی

آماد و بشتيباني

سال اقتصاد مقاومتی   اقدام عمل 

درخبر نامه پيامكي سايت و هيئت

عضو شوید

 

 

با شهدا

 alt

نام و نام خانوادگي : شهيد امير سفيداري

تاريخ تولد  : 1334/3/17

تاريخ عروج :1362/8/20

نام بدر :محمود

محل شهادت : طلا ئيه

شهرستان رباط كريم

زندگينامه شهيد  

بيوستن به رهروان شهداشلیک نظر

نظر شخصي
 

اوقات شرعی

خط مقدم معرفی هیئت رهروان شهداء
شهادت مرگ انسان های زیرک و هشیار است که نمی گذارند این جان، مفت از دستشان برود و در مقابل، چیزی عایدشان نشود. امام خامنه ای ( مدظله العالی

معرفی هیئت رهروان شهداء

قران کریم خداوند متعال می فرماید: (سوره حج آیه 78)

وَ جاهِدُوا فِي اللَّهِ حَقَّ جِهادِهِ هُوَ اجْتَباكُمْ وَ ما جَعَلَ عَلَيْكُمْ فِي الدِّينِ مِنْ حَرَجٍ مِلَّةَ أَبيكُمْ إِبْراهيمَ هُوَ سَمَّاكُمُ الْمُسْلِمينَ مِنْ قَبْلُ وَ في هذا لِيَكُونَ الرَّسُولُ شَهيداً عَلَيْكُمْ وَ تَكُونُوا شُهَداءَ عَلَى النَّاسِ فَأَقيمُوا الصَّلاةَ وَ آتُوا الزَّكاةَ وَ اعْتَصِمُوا بِاللَّهِ هُوَ مَوْلاكُمْ فَنِعْمَ الْمَوْلى وَ نِعْمَ النَّصيرُ

در راه خداوند چنان كه باید جهاد كنيد. او شما را برگزيد. و برايتان در دين هيچ تنگنايى پدید نیاورد. كيش پدرتان ابراهیم است. او پیش از اين و در اين شما را مسلمان نامید. تا پیامبر بر شما گواه باشد و شما بر ديگر مردم گواه باشيد. پس نماز بگزاريد و زكات بدهيد و به خدا توسل جوييد. اوست مولاى شما. چه مولايى نيكو و چه ياورى نيكو. ) (78)

  امام خامنه اي : شهدا ستارگانی هستند که راه را به ما نشان می دهند

هيئت های ( دانش آموزی و جوانان) رهروان الشهدا ء شهرستان رباط کریم استان تهران

alt

هئيت رهروان شهداء :كد ثبت2/0711/1678 سازمان تبليغات اسلامي

مقدمه :
انقلاب اسلامی در ايران پس از سالها تلاش شبانه روزيِ  عالمان ديني در فرهنگ سازي انقلاب ديني و ريختن خونهاي فراوان در بهمن 57 به پيروزي رسيد و براي اولين بار پس از انبيا و ائمه اطهار عليهم السلام ، حكومتي بر اساس شريعت حقه شيعه ، سكان اداره جامعه و بلكه هدايت انسانها به سوي كمال حقيقي و قرب الي الله را برعهده گرفت . پيروزي انقلاب اسلامي مصادف بود با پيشرفتهاي سريع صنعتي و رسانه اي در كشورهاي مختلف كه دامنه آن به سرتا سر گيتي كشيده شد . ورود پديده هاي مختلف فرهنگي به عرصه فرهنگ جهان معاصر وظيفه اين انقلاب را در رساندن پيام بزرگ انسانيت كه همان رسيدن به حقيقت انسان امل از نگاه انبيا ء و اولياي الهي است ، سنگين تر و پيچيده تر كرده است . نيازهاي فراوان فكري حاصل از هجمه عظيم شبهات ، مشكلات روحي كه نتيجه تحريكات جنسي همه جانبه رسانه هاست و ... جوان امروز را در درياي پر تلاطمي از نارسائي ها قرار داده است و طبيعتاً رفع اين مشكلات ميسر نيست جز با تمسك به محتواهاي ناب و قالبهاي اينچنين. محتواهايي كه برگرفته از اسلام ناب محمدي و پاكيزه از التقاطات و شبهات و سياست بازي هاست و قالب هايي كه منطبق بر روحيات جوان و نوجوان و با رعايت ادبيات مخاطب ، شاخصهاي گروه سني هدف ، شناخت راهبردهاي مختلف عمليات فرهنگي، ايجاد شخصيت در مخاطب، استفاده از شورا در تصميم سازي رده ها و ...باشد. طبيعتا نورانيت ذكر اهل بيت(ع) به ضميمه تشكيلات منسجم جهت توسعه فعاليتها و به كارگيري مناسب اعضا در همه بخشها مي تواند تركيب زيبايي از فعاليت جوانان را تحت خيمه اهل بيت و امام زمان(ع) به وجود آورد . هيئت رهروان شهداء رباط کریم استان تهران ، سبكي از فعاليت است كه به صورت هيئت با تكيه بر سنت هاي غني اسلامي و البته با ساز و كار نو و به شكل تشكيلاتي  راه اندازي و هدايت شده است . در اين مجموعه ، هيئت ها زيرنظر امنا مطابق با اين شيوه نامه اداره مي شود .

شيوه نامه پس از مقدمه شامل سه فصل مي باشد :

                                 فصل اول – اعضاء
الف – اعضاي افتخاري :
كليه ارادتمندان و محبين اهل بيت (ع) كه به نحوي با مجموعه هيئت در ارتباط مي باشند ، عضو افتخاري هيئت به حساب مي آيند و حضورشان در برنامه ها موجب افتخار خادمين خواهد بود . خاك قدوم همه محبان اهل بيت (ع) برچشمان خادمين هيئت است و مقام و منزلت اين محبت درونی خارج از اوصاف است .
 
ب – اعضاي فرهنگي ( نقطه ارتباطي ) :
از ميان اعضاي افتخاري ، اعضايي كه شرايط ذيل را دارا باشند عضو فرهنگي به حساب مي آيند:
1-       حضور حداقل چهار جلسه به صورت پيوسته در جلسات هیئت
2-      علاقه مند بودن به همكاري در فعاليت هاي هيئت به قصد تقرب آل ا ... (ص)
3-      تكميل نمودن فرم اعضاي فرهنگي
4-حد اقل سن 11 سال و حداكثر سن 30 سال
تبصره : تشخيص عضويت فرهنگی  اعضا پس از احراز شرايط فوق به عهده واحد داخلي مي باشد .
 
ج – اعضاي فعال :
اعضاي فرهنگي مطابق شرايط ذيل به عضويت فعال هيئت در مي آيند :
1-       حداقل4ماه عضويت فرهنگي
2-      تعهد اخلاقي نسبت به حضور به موقع درجلسات ، شوراها وساير فراخوانها
3-      تعهد به حضور منظم در جلسات هيئت
4-      حسن اخلاق و رعايت شعائر اخلاقي
5-      تكميل پرونده عضويت اعضاي فعال
6-      در اختيار قرار دادن حداقل 8ساعت وقت كاري در هفته
تبصره : عضويت فعال اعضاي فرهنگي پس از احراز شرايط اعضاي فعال توسط شوراي مركزي هيئت صورت مي گيرد .
 
د- اعضاي بيش فعال :
اعضاي فعال پس از گذراندن دوره هاي آموزشي كه در ضميمه شماره 8 شيوه نامه خواهد آمد، مطابق شرايط ذيل به عضويت بيش فعال هيئت در مي آيند :
1-       حداقل 10ماه عضويت فعال
2-      آشنايي با شيوه نامه اداره هيئت
3-      نظم و تعهد تشكيلاتي
4-      پايبندي به ظواهر شريعت اسلام
5-       تكميل پرونده عضويت اعضاي بيش فعال و تعهدنامه مزبور

علاقمندان به مكتب اهلبيت عليهم السلام مي توانند با نقطه نظرات خود ما را ياري نموده از كمك هاي مادي و معنوي در مسير رشد و تعالي جوانان  محب اهلبيت ما را بهرمند سازند .در ضمن شماره حساب  سيبا بانك ملي 0107968244003  هيئت رهروان شهدا شهرستان رباط كريم آماده دريافت نذورات و كمك هاي نقدي جهت اانجام اداي نذر و امور خير يه شما ارادتمندان به اهلبيت عصمت وطهارت مي باشد.

منو مطالب

خلاصه مطالبدوشنبه  ۱ مرداد ۱۳۹۷

10. ذي‌القعده 1439


23. جولای 2018

عضویت در خبرنامه


نام:

پست الکترونیکی:

خبرنامه پيامكي

شماره تلفن همراه:

عضويت در خبرنامه
لغو عضويت

لطفا يك شماره صحيح درج نماييد

دل نوشته ها

سلام آقا جان!
امیدوارم حالتان خوب باشد. آنقدرخوب که دشمنانتان از حسودی بمیرند و از ترس خواب بر چشمانشان حرام باشد. اگر از احوالات این سرباز کوچکتان خواستار باشید،خوبم؛دوستانم خیلی شلوغش میکنند. یعنی در برابر جانبازی هایی که مدافعان این آب و خاک کرده اند،شاهرگ و حنجره و روده و معده من عددی نیست که بخواهد ناز کند… هر چند که دکترها بگویند جراحی لازم دارد و خطرناک است و ممکن است چیزی از من نماند…من نگران مسائل خطرناک تر هستم… من میترسم از ایمان چیزی نماند.

ادامه مطلب...

ارتباط با مديريت سايت

گفتگو پاسخ به سوالات

پيام بگذاريد

تفحص در سايت

در سایت رهروان شهداء
در اينترنت

آمار سنگر

اعضا : 51
محتوا : 186
بازدیدهای محتوا : 246455

تمامی حقوق این سایت متعلق به هیئت رهروان شهدا رباط کریم می باشد